Øyesykepleiekonferansen 2025

Det var to dager fulle med variert og spennende faglig program og en utstilling med både utstyrsleverandører, legemiddelfirma og pasientorganisasjoner som villig viste frem hva de jobber med og hva de kan tilby.

Vi har fantastiske fagpersoner i øyemiljøet som villig deler av sin kompetanse og erfaring, og programmet fikk strålende tilbakemeldinger i evalueringsskjema fra deltakerne. De aller fleste foredragene fikk 5 av 5 poeng i evalueringen, og resten pustet dem rett i nakken.

Deltakerne kom fra øyeavdelinger i hele Norge, og det var en unik mulighet til å utveksle erfaringer og få nye kontakter med andre sykepleiere som jobber med øyehelse. Den ene dagen var det lagt opp til en økt med gruppearbeid, der man delte erfaringer fra egen praksis – dette ble godt evaluert av deltakerne og praten gikk livlig.

Når landets øyesykepleiere er samlet var det naturligvis også en hyggelig festmiddag, i ærverdige lokaler på Hotel Terminus.

Vi har fått laget en filmsnutt fra konferansen - håper den kan være til inspirasjon for å delta på fremtidige øyekonferanser, og vekke gode minner for årets deltakere. Tusen takk til alle som deltok og gjorde konferansen unik, og takk til styret og valgkomiteen som har stått på for å arrangere en best mulig øye-happening!